VEGA Taxi

Zdjęcie kasy fiskalnej VEGA Taxi

Kasa fiskalna VEGA Taxi

Kasa fiskalna

VEGA Taxi jest profesjonalną kasą fiskalną przeznaczoną do stosowania w taksówkach. Kasa została od podstaw zaprojektowana pod kątem specyfiki pracy taksówkarzy, zgodnie z ich sugestiami oraz przy zastosowaniu najnowszej technologii w dziedzinie mikroelektroniki.

Jest to najmniejsza kasa fiskalna na rynku. Wymiary urządzenia sugerują, iż jest to raczej kalkulator, podczas gdy w rzeczywistości jest to nowoczesne i w pełni funkcjonalne urządzenie fiskalne. Kasę VEGA Taxi można łatwo zamontować w dowolnym miejscu pojazdu, za pomocą specjalnego uchwytu, tak aby jej obsługa była wygodna, komfortowa oraz nie wpływała negatywnie na bezpieczeństwo jazdy. Wyjątkowo niski profil kasy (głębokość kasy ustawionej w pozycji pionowej), znacznie niższy niż innych specjalizowanych kas dostępnych na rynku, powoduje, iż niezależnie od sposobu montażu, VEGA Taxi zajmuje znikomą przestrzeń w samochodzie.

Kompatybilne taksometry

VEGA Taxi współpracuje z następującymi taksometrami:

 • TX 06 – fiskalny,
 • µTAX plus – fiskalny,
 • CEZAR – fiskalny (producent: CB ELECTRONICS)

Mobilność

Kasa VEGA Taxi nie jest na stałe zintegrowana z taksometrem. W związku z tym w każdej chwili w prosty sposób (wyciagnięcie kabla, brak plomby) można ją odłączyć od taksometru, zabrać np. do domu w celu opracowania raportów i analiz, chroniąc tym samym urządzenie fiskalne przed kradzieżą (w myśl obowiązujących przepisów kradzież urządzenia fiskalnego pociąga za sobą konieczność zwrotu kwoty odpisu, a na zakup kolejnego urządzenia nie przysługuje odliczenie).

Łatwość obsługi

VEGA Taxi wyposażona jest w czytelny, ciekłokrystaliczny, podświetlany i alfanumeryczny wyświetlacz operatora, który jednocześnie pełni funkcję wyświetlacza dla klienta. Klawiatura kasy jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna. Jej klawisze rozmieszczone są w sposób zapewniający szybką i wygodną obsługę.

Funkcjonalność

Kasa VEGA Taxi umożliwia drukowanie wielu raportów: np. dobowy (fiskalny) okresowy pełny i skrócony, miesięczny pełny lub skrócony, stanu kasy, raport kasjera, raport rozliczeniowy oraz raport ustawień taksometru, co znacznie ułatwia prowadzenie wszelkich zestawień i rozliczeń.

Duże możliwości

Kasę podłącza się do taksometru współpracującego z kasą VEGA Taxi i od tego momentu, z taksometru przesyłane są wszelkie informacje konieczne do wystawienia paragonu za kurs taksówki. Po rozpoczęciu kursu istnieje możliwość wybrania dodatkowych opcji dotyczących rozliczenia tego kursu: udzielenia rabatu za usługę wybrania opcji „cena umowna”. Dostępna jest w tym czasie również opcja anulowania rozpoczętego paragonu, wykorzystywana w przypadku rezygnacji klienta z kursu.
Po zakończeniu kursu kasa VEGA Taxi drukuje automatycznie paragon, na którym widnieją czasy rozpoczęcia i zakończenia kursu, przejechana odległość, numer boczny taksówki, ew. rabat, kwota opłaty za kurs z rozbiciem na poszczególne taryfy oraz ilość jednostek taryfowych. Możliwe jest również zarejestrowanie dopłaty za usługi dodatkowe (np. zamówienie taksówki, wniesienie bagażu itp.).

Dane techniczne

 • Liczba stawek VAT: 7 konfigurowalnych jako: normalna, zwolniona, ryczałtowa i ryczałt
 • Liczba kasjerów/kierowców: 10
 • Liczba numerów samochodów taxi: 10
 • Rabaty: tabela 10 rabatów
 • Cena umowna za kurs: tak
 • Nazwa towaru: 18 znaków
 • Liczba towarów: 64
 • Temperatura pracy: od -25°C do +55°C

Mechanizm drukujący

Rodzaj: termiczny
Typ: CITIZEN MLT288
Szerokość papieru: 57 mm

Klawiatura

Rodzaj: membranowa
Liczba wierszy: 8

Wyświetlacz

Pasażer/taksówkarz: alfanumeryczny, podświetlany LCD, 2 x 16 znaków, niebieski

Złącza

złącza komunikacyjne: 1 x RS232C
współpraca z urządzeniami: komputer, taksometr

Zasilanie

Instalacja samochodowa: zakres 10 – 24 V
Awaryjne: wewnętrzny akumulator

Gabaryty

Szerokość/wysokość/głębokość: 90 x 190 x 50 mm
Waga: 460 g

Instrukcja obsługi
Jeśli chciałbyś założyć, kupić lub tylko zapytać o tę kasę fiskalną – napisz do nas! Informacje kontaktowe znajdziesz w dziale Kontakt.
O produkcie
product image
Nasza ocena
1star1star1star1star1star
Ocena użytkowników
4 based on 6 votes
Firma
Novitus
Model
VEGA Taxi