Novitus TX 06

Novitus TX 06

Taksometr Novitus TX 06

Taksometr

Novitus TX 06 to jeden z najbardziej zaawansowanych i najpopularniejszych taksometrów używanych przez taksówkarzy na terenie Warszawy i okolic. Służy on do zliczania opłat za przejazd taksówką i może być stosowany w każdym pojeździe mechanicznym, który posiada podzespół przekazujący informacje o przebytej drodze (tak zwana linka lub impulsy elektryczne). Stosuje się go wraz z kasą fiskalną VEGA Taxi. Taksometr ten posiada aktualne zatwierdzenie typu GUM.

 

Opis taksometru Novitus TX 06

Taksometr TX06 fiskalny to urządzenie zaprojektowane specjalnie z myślą o współpracy z kasą fiskalną VEGA Taxi. Podłączenie kasy fiskalnej do taksometru jest wyjątkowo proste – wystarczy wpiąć jeden kabel wychodzący z taksometru do gniazda znajdującego się w kasie fiskalnej. Urządzenia można w każdej chwili rozłączyć by np. zabrać kasę fiskalną ze sobą opuszczając pojazd (połączenie dwóch urządzeń nie będzie plombowane). Jeden kabel łączący kasę fiskalną z taksometrem służy zarówno do przesyłania informacji pomiędzy urządzeniami jak i do zasilania kasy fiskalnej.

TX06 fiskalny to jeden z najmniejszych taksometrów na rynku. Głębokość taksometru wynosząca tylko 23 mm umożliwia zainstalowanie go nawet na płaskiej powierzchni, nie powodując ograniczenia estetyki i funkcjonalności wnętrza pojazdu. Taksometr w pełni obsługiwany jest przez trzy ergonomicznie rozmieszczone i podświetlane przełączniki. Taksometr jest łatwo programowany za pomocą komputera. TX06 fiskalny jest wyposażony w funkcję logowania się taksówkarza – taksówkarz rozpoczynając pracę wpisuje kod PIN, co ogranicza niekontrolowane korzystanie z urządzenia.

Taksometr TX06 fiskalny posiada solidną, metalową obudowę, która doskonale chroni wewnętrzne podzespoły przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zwiększa odporność urządzenia na zewnętrzne zakłócenia. Duże i czytelne wyświetlacze diodowe są wyjątkowo stabilne nawet w ekstremalnych temperaturach.

Nowoczesna i zwarta konstrukcja podzespołów elektronicznych wyraźnie wpływa na stabilność i niezawodność urządzenia, jednocześnie upraszczając jego serwisowanie. TX06 fiskalny posiada nieulotną pamięć EEPROM, a w związku z tym, w odróżnieniu od innych dostępnych modeli taksometrów nie ma potrzeby stosowania i wymiany baterii w taksometrze, które dodatkowo bardzo często są przyczyną usterek urządzeń elektronicznych.

Główne cechy taksometru

  • możliwość pracy w pojeździe z elektronicznym wskaźnikiem prędkości (bez linki)
  • wbudowany wewnętrzny układ samokontroli sygnalizujący wszelkie nieprawidłowości w pracy taksometru
  • możliwość programowania taksometru za pomocą interfejsu

 

Dane techniczne

Taksometr TX06

Taksometr TX06

Liczba taryf: 4
Współpracuje z urządzeniami: VEGA Taxi
Napięcie zasilania: 9-16V
Zakres temperatur pracy: od -25°C do +55°C
Zakres zmian stałej K: 500-2 000 imp/km
Maksymalna prędkość: 180 km/h

Gabaryty

Wymiary: 129 x 652 x 16 mm
Waga: 205 g

Wyświetlacze

Opłat: sześć cyfr, LED 14 mm
Pomocniczy: TX 06 – fiskalny
Taryf: jedna cyfra, LED 14 mm

 

Instrukcja obsługi

Jeśli chciałbyś założyć, kupić lub tylko zapytać o ten taksometr – napisz do nas! Informacje kontaktowe znajdziesz w dziale Kontakt.
O produkcie
product image
Nasza ocena
1star1star1star1star1star
Ocena użytkowników
3.5 based on 4 votes
Firma
Novitus
Model
TX 06